Braintree poncho
O Green butik

Fair trade značky, které u nás najdete

Braintree

Braintree vzniklo v roce 1995 v Austrálii s myšlenkou nabídnout lidem přírodní a slušivé oblečení. V roce 2002 se přesunulo do Londýna, kde začínali na slavné Portobello Road a Camden Marketu. Brzy si jich všimli místní nezávislé butiky s oblečením a byznys začal rychle růst. Dnes najdete oblečení Braintree ve více než 500 obchodech po celém světě.

Braintree netvoří obyčejnou rychlou módu. Každý jejich kousek je promyšlený do nejmenšího detailu, aby vypadal skvěle, dobře se nosil a v neposlední řadě, aby jeho výroba měla co nejmenší dopad na životní prostředí. I proto používají přirozeně rostoucí bambus, bavlnu, vlnu a konopí, které jsou bez škodlivých pesticidů a chemikálií. Nově také používají udržitelné materiály tencel a modal.

Používáním udržitelných materiálů to ale zdaleka nekončí. Braintree dbá na to, aby byl náležitý respekt věnován i lidem, kteří pro ně oblečení vyrábí. Můžete si tedy být jistí, že při výrobě vašeho milovaného oblečení od Braintree nebyla použita dětská práce, dělníci nejsou diskriminování, dělníci dostávají adekvátní mzdu, pracují v čistém a bezpečném prostředí, pracují dobrovolně.

Do každého svého kousku tak Braintree vkládá svoji viz, že móda a udržitelnost spolu mohou jít ruku v ruce. Každou sezónu Braintree pro své zákazníky připravuje bohatou nabídkou nadčasového oblečení pro ženy i muže, které vám budou složit dlouho a dobře.Více se o Braintree můžete dočíst na jejich stránce https://www.braintreeclothing.com.

Produkty Braintree

Komodo

Britská fair trade značka Komodo vstoupila na pole fair trade oblečení v roce 1988, kdy, inspirovaná kulturou a barvami Asie, začala vytvářet oblečení, které představovalo rozmanitý mix východního a západního stylu.

Majitel značky Joe Komodo říká: ,,Naše civilizace má tu výsadu, že se obléká pohodlně a stylově, ale oděvní návrháři jsou zodpovědní za to, aby náš styl byl spravedlivý a dlouhodobě udržitelný k těm, kteří jej vytváří. V opačném případě můžete jen předstírat, že jste cool!”

Komodo již od počátku 90. let podporuje používání a rozvoj bio bavlny, konopí, bambusu, tencelu a jiných materiálů. Stejně důležitý je pro ně blahobyt dodavatelů a lidí, kteří pro ně oblečení v malých továrnách vyrábí. Komodo je členem Ethical Fashion Forum (EFF), podílí se na snižování emisí, za což jejich londýnská kancelář obdržela CarbonNeutral status a je registrovanou ISO 14001 společností.

Více se o Komodo můžete dočíst na jejich stránce www.komodo.co.uk.

Produkty Komodo

Fair trade značka Komodo

Nomads

Nomads je britská značka, která vyrábí fair trade oblečení již od roku 1989. Její majitelé Duncan a Vicky se seznámili na konci 80. let při cestování po Indii a jejich společné nadšení pro indické látky je přivedlo k myšlence založit si vlastní oděvní značku.

Jejich oblečení je věnováno Ženě. Ženě, která vidí svůj život jako jedno velké dobrodružství, ženě, která se chce ve svém oblečení cítit žensky a příjemně a přitom myslí na své okolí. Proto je oblečení Nomads jemné, ženské, s květovanými motivy, často z bio bavlny a jeho výroba vždy férová.

U Nomads můžete nalézt ručně batikované originální kousky, jiné jsou zdobené ručním vyšíváním a čím dál více jich je vyrobeno z bio bavlny s certifikací GOTS, která šetří naši planetu a je šetrnější i k našemu tělu.

Od samého začátku bylo pro Nomads důležité podporovat fair trade. Nomads je členem Ethical Fashion Forum (EFF) a British Association of Fair Trade Shops (BAFTS). Nomads rovněž věnují část svého zisku neziskové organizaci TAMWED z jižní Indie, která pomáhá lidem bojovat s chudobou.

Více se o Nomads můžete dočíst na jejich stránce www.nomadsclothing.com.

Produkty Nomads

Fair trade značka Nomads