Bavlna, biobavlna, bambustencel, modal, konopí, len

Doporučujeme prát v pračce na 30° C a ždímat na nízké otáčky, aby se oděvy zbytečně neničily. Praním na nízkou teplotu a s nízkými otáčkami také šetříte životní prostředí.

Biobavlna se zátěrem

Bundy a kabáty z biobavlny s nepromokavým zátěrem doporučujeme prát v ruce, aby se nenarušil nepromokavý zátěr. Případný flíček můžete jen otřít kusem látky, na který nanesete jemný prací prostředek.

Vlna

Vlněné oděvy doporučujeme prát ručně ve vlažné vodě (ne více než 30 stupňů) v pracím prostředku, který je určený pro praní vlny. Lze také prát v pračce na program ruční praní nebo program na vlnu, je ale dobré nejdříve tyto programy otestovat. Rozhodně nedoporučujeme ždímání.
Po vyprání oděv zabalte do ručníku, jemně vymačkejte a nechejte uschnout na rovné ploše. Zapněte také knoflíčky, pokud jsou a vytvarujte oblečení do správného tvaru. Pokud byste nechali kousky schnout na věšáku, oblečení se může při sušení vyvěsit a ztratit svůj původní tvar.
Přirozenou vlastností vlny je, že může jemně žmolkovat. Při správné péči o oděv (jemné praní) je možné žmolkování významně omezit. Žmolky se také dají opatrně odstranit odžmolkovávačem, manikurními nůžkami či žiletkou.

Vlněné svetry a kardigany není potřeba prát tak často, jako oděvy z jiných materiálů, protože vlna má samočistící schopnost. Často takové oblečení stačí jen pověsit na ramínko do koupelny, když se jdete sprchovat nebo koupat. Vlněné oblečení do sebe natáhne páru z koupele a jemně se pročistí a osvěží. Také ho můžete pověsit ven na chladivý vzduch nebo jednoduše nechat na ramínku ve skříni.